Denizli Valiliği
Denizli Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Denizli Valiliği
Denizli Valiliği
Şube Müdürü

                                                         

 

                                                                       HÜDAİ TİRİT

                                                              İnşaat Yüksek Mühendisi

 

1969 yılında Denizli’nin Çal ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1987 yılında İzmir Çınarlı Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi İnşaat bölümünden mezun olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Mühendislik Fakültesinde İnşaat Mühendisliği bölümünde Üniversite eğitimine başladı. 1991 yılında Lisans eğitimini tamamlayarak İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimine başladı. 1994 yılında İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. Memuriyete 1993 yılında Mahalli İdarelerde başladı. 1996 yılında Muğla Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde görev yaptıktan sonra 1997 yılında Denizli Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde çalışmaya başladı. Denizli Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde Proje ve Yapım Şube Müdürlüklerinde görev yaptı.

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) tarafından, Japon Teknik İşbirliği Programı çerçevesinde, 10 Mayıs-27 Haziran 2004 tarihleri arasında  Japonya’da düzenlenen  Building Administration and Technology ( Konut İdaresi ve Teknolojileri ) adlı grup eğitim kursuna, (COURSE NO: J-04-00711) Bakanlığımızın önerisi ile katılarak yapı davranışı ve bina güçlendirme teknikleri üzerine eğitim aldı. 

Denizli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü olarak görev yaptı. Halen Yapım Şube ve Proje Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

Evli ve bir çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.