Denizli Valiliği
Denizli Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Denizli Valiliği
Denizli Valiliği
Komisyon Toplantıları
               İlk Komisyon toplantısı 02.12.2011 tarihinde yapılmıştır. Toplantıda ilk olarak Başkan ve Başkan Yardımcı seçimi yapılmış ve Komisyon çalışma usul ve esasları belirlenmiştir. Toplantının 3.gündem maddesinde, Denizli Üçler Mahallesinde yer alan bir ağacın koruma altına alınması talebi değerlendirilmiştir. 4.gündem maddesinde; Karahayıt Kırmızı Su’daki peyzaj projesi ile ilgili değerlendirme yapılmıştır. 5.gündem maddesinde; Pamukkale’ye doğa yolu projesi ile ilgili gerekli değerlendirmeler yapılmıştır.
İkinci Komisyon toplantısı 04.01.2012 tarihinde yapılmıştır. Toplantının 1.gündem maddesinde; Pamukkale-Hierapolis I.Derece Doğal ve Arkeolojik Sit Alanı Örenyeri Kuzey Kapısı Girişi İmar Planı Değişikliği görüşülmüştür. 2.gündem maddesinde; Pamukkale-Örenyerinde yapılması talep edilen uygulamalarla ilgili olarak görüşülmüştür.
Üçüncü Komisyon toplantısı 18.01.2012 tarihinde yapılmıştır. Toplantının 1.gündem maddesinde; Pamukkale-Örenyerindeki yapılması Talep Edilen Uygulamalarla ilgili yerinde yapılan incelenmelerin karara bağlanması görüşülmüştür. 2.gündem maddesinde; Denizli-Acıpayam-Kelekçi’deki yağmurdan yıkılan anıt ağacın durumu ile ilgili gerekli değerlendirme yapılmıştır.
Dördüncü Komisyon toplantısı 23.02.2012 tarihinde yapılmıştır. 2012 yılı için atanmış komisyon üyeleri içinden Başkan ve Başkan Yardımcısı seçimi yapılmıştır. 2.gündem maddesinde; Baklan Boğaziçi Beldesindeki anıt ağaç tescil talebi değerlendirilmiştir. 3.gündem maddesinde; Buldan İlçesi Kadıköy Soğukkuyu Mevkiindeki Buldan-Sarıgöl karayolu üzerinde bulunan tescilli meşe ağacı ile ilgili budama talebi değerlendirilmiştir. 4.gündem maddesinde; Karayolları 2.Bölge Müdürlüğü’nün, İzmir-Manisa yolundaki Sabuncubeli Tünelinin yapımı ile ilgili talep değerlendirilmiştir.
Beşinci Komisyon toplantısı 14.03.2012 tarihinde yapılmıştır. 1.gündem maddesinde; DSİ 212.Şube Müdürlüğünün, 1.Derece Doğal Sit alanı olan Buldan Süleymanlı Yayla Gölündeki seddelerin aşırı yağışlar sonucunda taşkın riski oluşması nedeniyle, bu seddelerin güçlendirilmesi talebi görüşülmüştür. 2.gündem maddesinde; Manisa İli Kula İlçesi Sandal Beldesi sınırları içindeki 1.Derece Doğal Sit sınırları içinde bir kısmı yer alan besicilik tesisi ile ilgili olarak yapılan müracaat değerlendirilmiştir.
Altıncı Komisyon toplantısı 06.04.2012 tarihinde yapılmıştır. 1.gündem maddesinde; Buldan İlçesi Kadıköy Soğukkuyu Mevkiindeki Buldan-Sarıgöl karayolu üzerinde bulunan tescilli meşe ağacı ile ilgili olarak Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’nün talebi değerlendirilmiştir. 2.gündem maddesinde; Denizli Belediye Başkanlığı’nın 1. Derece Doğal Sit alanında bulunan Servergazi Türbesi ve çevresi ile ilgili olarak yapmış olduğu müracaat değerlendirilmiştir. 3. gündem maddesinde; Kentsel ve 3. Derece Doğal Sit alanında bulunan Atalar Mahallesi ile ilgili olarak Denizli Belediye Başkanlığı’nın yapmış olduğu imar planı değişiklik talebi görüşülmüştür. 4. gündem maddesinde; Manisa İli Kula İlçesi Sandal Köyünde bulunan 1.Derece Doğal Sit alanı içi ve yakınında TEİAŞ 3.Elektrik İletim A.Ş. tarafından kurulması planlanan 154 kV’lık trafo merkezi ile ilgili yapılan müracaat değerlendirilmiştir.